Przeglądając różne katalogi, przykładowe projekty możemy spotkać się z wieloma różnymi, często intrygującymi rozwiązaniami. Jedne nam się bardziej drugie mniej podobają, jednak każdy z oglądanych domów spełnia czyjeś marzenie, jest dla kogoś wyznacznikiem piękna.

Z jednego piętra na drugie

Domy parterowe są piękne, jednak wciąż wiele osób decyduje się na dodatkowe piętro lub poddasze użytkowe. By przenieść się jednego poziomu w drugi musimy użyć schodów, obecnie możemy spotkać wiele rozwiązań, które nie powinny umknąć naszej uwadze.

Schody to wielkie przedsięwzięcie, raz wybrane będą nam służyć przez wiele dobrych lat. Wśród najpopularniejszych rozwiązań oczywiście możemy odnaleźć spiralne, ze spocznikiem, proste jednobiegowe, dwubiegowe, a coraz częściej także zabiegowe, wśród nich atrakcyjne schody dywanowe zabiegowe. Nie musisz wybierać już dzisiaj, wystarczy, że spokojnie przemyślisz temat i podejmiesz rozsądną decyzję. Każdy detal warto przedyskutować ze swoim architektem, który na pewno w czytelny sposób wyjaśni nam wady i zalety zastosowanej konstrukcji.

Wiele modeli, każdy może być indywidualnie dostosowany, wszystko można jeszcze zmienić na etapie projektu, później gdy wylejemy fundamenty pojawiają się komplikacje. Nigdy do końca jednak nie wiadomo, czy wybrany styl będzie dla nas odpowiedni, czy akurat sprawdzi się w wybranej sytuacji, czy lepiej nie byłoby zastosować czegoś innego, co pozwoli nam szybko, sprawnie a co ważne bezpiecznie przemieszczać z góry na dół i odwrotnie.