Bramy automatyczne, nawet te najsolidniejsze czasami sprawiają nam kłopoty. Na szczęście większość tych usterek da się usunąć poprzez naprawę, bez konieczności wymiany bramy na nową.
Często problemy z bramami zaczynają się w porze jesienno-zimowej, ponieważ mrozy, odwilże oraz opady śniegu mają na bramy negatywny wpływ i powodują lub uwypuklają problemy wynikające z nieprawidłowego montażu lub eksploatacji.
W zimie, kiedy nasz podjazd jest zaśnieżony, koniecznie należy odśnieżać go ręcznie. Opór, który śnie stawi skrzydłom bramy skrzydłowej może urwać zawiasy lub uszkodzić napęd.

 

Jeśli nasza brama nie chce się otworzyć, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jeszcze zanim zaczniemy szukać serwisu jest sprawdzenie pilotów do bramy, czy przypadkiem przyczyną problemu nie są rozładowane baterie.
Jeśli problem nie leży po stronie pilota od bramy i chcemy wezwać serwis bram Warszawa jak każdy duży ośrodek jest miastem, w którym znajdziemy firmy specjalizujące się w naprawie bram. Nie warto podejmować się naprawy bramy samodzielnie, żeby przez nieumiejętne próby naprawiania nie doprowadzić do kolejnych usterek.