Pompy ciepła to urządzenia nowoczesne należące do tych korzystających z odnawialnych źródeł energii. Pompy ciepła służą do ogrzewania naszych domów oraz przygotowywania ciepłej wody.
Działają na zasadzie wyciągnięcia ciepła z jednego miejsca, podgrzaniu do i oddaniu przy wyższej temperaturze w docelowym miejscu. Oznacza to, że pompa przenosi ciepło z obszaru o niższych temperaturach do domowej instalacji grzewczej. Dzięki pompom możemy przenosić ciepło z gruntu, wody czy powietrza wprost do naszych domów.

 

Pompy ciepła Danfoss na każdym etapie montażu nadzorowane są przez wykwalifikowanego specjalistę, co minimalizuje możliwość ewentualnych błędów montażu i wad urządzenia. Pompy tego typu zapewniają dużą oszczędność energii, a co za tym idzie oszczędność pieniędzy, możliwość współpracy z istniejącym już systemem ogrzewania gazowego, możliwość samodzielnej regulacji, oraz, co ważne, wieloletnią bezawaryjność. Zapewniają komfort ciepły domownikom, oraz dzięki temu, że są montowane przez specjalistów gwarantują jakość wykonania oraz usług przez wiele lat.
Pompy ciepła mogą jednocześnie ogrzewać dom i wodę.