Ogromny ból, przeszywający każdy element naszego ciała. Czy jesteśmy gotowi na takie przeżycia? Zapewne niejedna z nas osoba oddałaby wiele, byleby tego bólu znów nie doświadczyć. Odporność jest duża, jednak w momencie niebezpieczeństwa niestety jesteśmy bezradni.

Podagra

Tak mowa tutaj o bólu, który wywołuje choroba bogaczy, dna moczanowa. Inaczej nazywana jest także podagrą oraz artretyzmem. Atak choroby najczęściej przychodzi w momencie, gdy nasz organizm jest osłabiony, wyziębiony. Czujemy się przemęczeni, zapominamy o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Choroba ta charakteryzuje się silnym bólem, który świadczy o zapaleniu stawów. Objawy nasilają się w porze nocnej, po obfitych posiłkach, a także intensywnym wysiłku.

Kwas moczowy

W momencie gdy atakuje nas choroba, lekarz kieruje na szereg badań, jednym z nich jest oczywiście wysokość kwasu moczowego we krwi. Niewielkie ukłucie, a można się dowiedzieć bardzo dużo o naszym organizmie. Różne laboratoria podają różne normy, jednak norma ogólnie przyjęta mówi, że poziom nie powinien przekraczać 6, 5mg/dl krwi.

Jak leczyć – dna moczanowa leki?

Rynek medyczny oferuje wiele specyfików, jednak czy warto faszerować się ciągle produktami chemicznymi. Często pomaga zmiana stylu życia i wprowadzenie do naszego menu odpowiednich ziół. Pomagają one zredukować poziom kwasu moczowego we krwi, a także poprawiają kondycje naszego organizmu. Jednak przy zbyt zaawansowanej chorobie leki i konsultacje ze specjalistą są nieuniknione.