Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania i domu. To pomieszczenie, które jako pierwsze widzimy wchodząc do mieszkania oraz ostatnie, które widzimy, gdy z niego wychodzimy. Oczywiście to nie tylko wizytówka, ale również bardzo ważna przestrzeń, której jedną z głównych funkcji jest stworzenie możliwości do swobodnego zdjęcia oraz założenia okrycia wierzchniego oraz butów. W związku z tym, warto zadbać o rozsądne zaaranżowanie przedpokoju oraz uwzględnienie w nim mebli, które wydają się tam niezbędne.

To, co z reguły charakteryzuje przedpokoje to fakt, że są to stosunkowo ograniczone powierzchniowo miejsca. Dlatego meble, które w nich są wykorzystywane cechuje funkcjonalność i przestronność. Jedną z czynności, którą wykonujemy w przedpokoju, jest zdjęcie i powieszenie na wieszaku okrycia wierzchniego. Pomocne w tym będa dwa meble. Jednym z nich, w przypadku większych przestrzeni, może być szafa. Tu do wyboru mamy rozwiązania wolnostojące lub w zabudowie, a to czym powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniego mebla, to przede wszystkim jego rozmiar i pojemność. W przypadku mniejszych przedpokojów bardzo często stosuje się wiszące wieszaki z półeczką, które również są funkcjonalne, ale zmuszają nas do pozostawienia kurtek na widoku.

Co jeszcze powinno znaleźć się w przedpokoju?

O tym, jak skutecznie i funkcjonalnie zaaranżować przedpokój, możemy przeczytać w dedykowanym poradniku, który dostępny jest na stronie https://www.meble.pl/poradnik/przedpokoj. Po zdjęciu okrycia wierzchniego, chcielibyśmy również w komfortowych warunkach zdjąć obuwie. W optymalnym przechowywaniu obuwia oraz jednocześnie w zachowaniu ładu w przedpokoju, przydatne będą szafki na buty. Mogą to być szafki zamknięte lub specjalnie przygotowane w tym celu otwarte stojaki, które jednocześnie mogą pomieścić nawet kilkanaście par butów. Dzięki tym meblom, niestraszne będa nam odwiedziny większej liczby znajomych lub rodziny.

Meble na kurtki oraz buty to podstawowe wyposażenie przedpokoju. W jego aranżacji możemy również uwzględnić stojak na parasole, który może być nie tylko estetycznym uzupełnieniem kompozycji, ale również praktycznym rozwiązaniem. Oprócz niego, w przedpokoju można postawić również na lustro, które pomoże nam wprowadzić ostatnie poprawki w wyglądzie tuż przed wyjściem. W większych przedpokojach można spotkać również pufy i komody. O tym jak wyposażymy nasz przedpokój, w dużej mierze zdecyduje przestrzeń, którą dysponujemy oraz potrzeby, które mamy.