System klucza Master pozwala na otwieranie i zamykanie dowolnej liczby drzwi, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości zastosowania kluczy indywidualnych. Systemy tego typu stosowanie są zarówno do niewielkiej, liczącej kilka sztuk ilości drzwi, jak i na skalę przemysłową, na przykład w hotelach, w którym to przypadku jest możliwość otwarcia jednym kluczem nawet kilku tysięcy drzwi.
System klucza generalnego, czyli system Master Key, innymi słowy układ centralnego otwierania ułatwia pracę w dużych obiektach przemysłowych, hotelach czy magazynach, pozwalając na zastąpienie dużego pęku kluczy jednym uniwersalnym.

 

Niewątpliwą zaletą układu centralnego otwierania jest możliwość zapewnienia bezpieczeństwa obiektu w sytuacjach awaryjnych, poprzez dostęp do wszystkich pomieszczeń dostępnych do otworzenia jednym uniwersalnym kluczem.
System Master Key świetnie sprawdzi się także w szkołach, szpitalach, budynkach należących do administracji miejskiej, oraz w domach jednorodzinnych i zabudowie wokół nich.
Dodatkową zaletą są względy ekonomiczne, dzięki układowi centralnego otwierania ogranicza się liczbę kluczu funkcjonujących w obsłudze danego obiektu, co przekłada się na obniżenie kosztów zakupu kluczy i zamków.