Centralne ogrzewanie jest wciąż jednym z najpopularniejszych rozwiązań grzewczych. Domowe instalacje c. o. najczęściej zasilane są wodą za pomocą kotła olejowego, gazowego lub na paliwo stałe. Ciepła woda ogrzana kotłem płynie przewodami do kaloryferów, przez nie ogrzewa pomieszczenia, po czym schłodzona wraca do kotła.
Instalacje c. o. dzielimy na grawitacyjne, w których woda gorąca (lżejsza) płynie w górę, a woda schłodzona (cięższa) spływa w dół, oraz pompowe, w przypadku których obieg wody wymuszany jest za pomocą pompy.

 

Zainstalowanie centralnego ogrzewania jest trudne w wykonaniu i pracochłonne, dlatego powinniśmy to zadanie zlecić firmie zajmującej się tym profesjonalnie. To ważne, ponieważ tylko wtedy otrzymamy gwarancję, zwykle na 10 lat.
Jeśli interesują nas piece co Warszawa jak każde duże miasto gwarantuje nam dużą ilość firm, które zajmują się instalacją takiego ogrzewania.
Kiedy firma zakończy wszystkie prace instalacyjne następuje sprawdzenie zgodności wykonania z projektem, sprawdzenie sposobu montażu oraz próby szczelności instalacji. Warto jeszcze później co jakiś czas sprawdzać czy instalacja jest w dobrym stanie.