Zlecając wykonanie projektu trzeba wiedzieć czego się oczekuje i co istotne co otrzyma się w ustalonej kwocie. Jednak pomimo tego każdy projekt powinien zawierać pewne określone cechy.

Nie ma nic gorszego jak kupienie projektu w którym nieustannie trzeba nanosić poprawki, w którym wiecznie coś jest nie tak czy to narysowane, czy to źle obliczone. Z resztą takie błędy mogą sporo kosztować na każdym etapie budowy. Ponieważ nie każdy kto ma zamysł na swój dom nie musi od razu być inżynierem architektem warto przed podjęciem decyzji o kupnie projektu wybrać biuro o najlepszych opiniach i renomie. Z biura projektowego tak naprawdę nie odbiera się samego projektu – jest to pojęcie bardzo ogólne. To w zasadzie cała dokumentacja, która powinna być bezwzględnie przejrzysta, solidna i precyzyjna. Wszelkie obliczenia winny być czytelne a opisy zrozumiałe. Dobre biura projektowe bez trudu przedstawią przykładową dokumentację, która jest szablonem dla wszystkich innych pod względem zamieszczonych informacji.

Zazwyczaj zmiany w projekcie wiążą się z kolejnymi kosztami. Nie będąc specjalistom trudno uniknąć w 100% takiej sytuacji, ale pewne zdarzenia można zminimalizować o ile biuro projektowe jest godne polecenia i zaufania.