HI-MACS (Solid Surface Material) jest syntetycznym materiałem powierzchniowym, który jest używany zamiast kamienia naturalnego. Jest on produkowany przez mieszanie żywicy z naturalnym kamieniem kwarcowym do produkcji materiału, który naśladuje wygląd marmuru, granitu lub kwarcu.

Wszechstronne zastosowanie

Wszechstronność Hi-Macs oznacza, że może być używany do prawie każdego zastosowania, od łazienek do kuchni, pryszniców do blatów roboczych, a nawet obszarów zewnętrznych. Oprócz tego, że jest odpowiedni dla środowisk domowych, Hi Macs może być używany w budynkach takich jak szpitale i szkoły, gdzie poziom higieny jest bardzo wysoki.

Hi Macs mogą być cięte, kształtowane i instalowane tak jak kamień naturalny. Jeśli kiedykolwiek kładłeś podłogę lub ścianę z płytek lub płyt to nie będziesz miał problemu z samodzielną instalacją Hi Mac’ów.

Instalacja nie jest jedynym aspektem majsterkowania w przypadku tego materiału. Czyszczenie jest również proste. Wystarczy przetrzeć czystą, wilgotną szmatką lub ściereczką.

HI-MACS jest materiałem typu solid surface, który został zaprojektowany tak, aby symulować granit i marmur.

Podobnie jak kamień naturalny, oferuje niezliczone możliwości wyboru kolorów i wzorów. Jego opatentowany proces produkcji zapewnia, że materiał jest jednolicie twardy, trwały i odporny na przebarwienia i blaknięcie. HI-MACS® jest łatwy do czyszczenia, nieporowaty i nie absorbuje płynów ani zapachów. Spełnia lub przekracza najbardziej rygorystyczne normy przemysłowe dla bezpieczeństwa i trwałości.

Hi-macs są uważane za jeden z najlepszych materiałów do projektowania łazienek i kuchni. Mają solidną strukturę i mogą być produkowane, jak już wcześniej wspomniano w dowolnym kolorze.

Hi-mac jest materiałem jednorodnym. Składa się z włókien szklanych i termoplastycznej żywicy poliestrowej. Dzięki swojemu składowi materiał ma bardzo wysoką stabilność, jest odporny na duże obciążenia mechaniczne. Hi-mac może być z powodzeniem stosowany w kuchniach, łazienkach oraz w sektorze AGD. Dekoracyjna powierzchnia tworzona jest specjalnymi technikami.