Ciężki sprzęt i wieloletnie inwestycje sukcesywnie zastępowane są przez domy drewniane, których zbudowanie trwa wiele szybciej niż w przypadku budynków wznoszonych w technologii tradycyjnej murowanej.
Domy z bala to domy, które bez problemu mogą pełnić funkcję domów całorocznych, dzięki precyzji wykonania. Domy takie można postawić w zaledwie kilku tygodni z użyciem najbardziej naturalnego z dostępnych materiałów jakim jest drewno. Domy budowane są z drewnianych bali o średnicy 36-42 centymetry.

 

Domy z drewna dzięki swej konstrukcji są trwałe i zapewniają dach nad głową wielu pokoleniom. Z bali buduje się także zajazdy, karczmy, altany, oraz domki letniskowe
Domy z bala są tańsze w budowie niż domy murowane budowane technologią tradycyjną, przy czym nie ustępuję budynkom murowanym w trwałości i funkcjonalności. Domy takie mogą być zbudowane według gotowego projektu, jak również spersonalizowanego projektu indywidualnego. Odpowiednio konserwowane są długowieczne jak i drzewa, z których powstają.
Domy z bali są spełnieniem marzeń osób pragnących żyć bliżej natury, oraz chcącym wybudować swoje miejsce na ziemi mniejszym kosztem.