Mieszkanie, do którego chce się wracać? Powinno być przede wszystkim przytulne. Idealne cztery kąty dla typowego domatora to raczej nie ostre kolory i designerskie przedmioty jak z galerii sztuki współczesnej. Liczy się raczej atmosfera spokoju i komfortu.
Wykorzystujący proste i praktyczne dodatki do domu styl skandynawski to idealny wybór sposobu aranżacji mieszkania dla kogoś, kto to właśnie w nim spędza najchętniej wolny czas.
Dodatki, które uczynią wnętrze najbardziej przytulnym, to wszystko, co kojarzy się z relaksem – a więc poduszki, pledy i narzuty, miękkie dywaniki, podnóżki.

 

Wśród popularnych dodatków idealnie wpisujących się w styl skandynawski należą również drewniane skrzynie (większe mogą zastąpić stoliki kawowe), ramki na zdjęcia, a także pojemniki na owoce i przekąski. Urok tego stylu polega na jego prostocie, naturalności materiałów i swobodnym zestawianiu że sobą elementów. Przytulny i jednocześnie minimalistyczny klimat pomogą stworzyć gładkie zasłony, tkaniny o grubym splocie, oprawione w ramki grafiki z motywami przyrodniczymi.
W stylu skandynawskim przedmioty powinny być dobrze zaprojektowane, przemyślane i czemuś służyć. Nie ma miejsca na tzw. kurzołapki, czyli zupełnie zbędne figurki i bibeloty. Można natomiast do dekoracji wykorzystać pojedyncze kafelki, drewniane tace itp.