Sudoku to gra, która obecnie jest bardzo popularna. Dla kogo polecana jest ta liczbowa łamigłówka i dlaczego warto jest ćwiczyć umysł w ten sposób?
Jeśli chodzi o sudoku, to jest to forma rozrywki, którą można polecić osobom w każdym wieku. Polega ona na wpisywaniu liczb od 1 do 9. Liczby te nie mogą powtórzyć się w żadnym z pionowych, ani w pionowych rzędach. Nie mogą również powtórzyć się w żadnym z dziewięciu kwadratów, które są wyróżnione w zależności od formy gry innym kolorem lub pogrubieniem.

 

Jeśli chodzi o sudoku dla dzieci to zazwyczaj są to łatwiejsze zestawy gry. Łatwy poziom oznacza, że o wiele prościej jest wytypować liczby, które należy wpisać. W przypadku dzieci gra powinna być dostosowana do ich poziomu, aby nie doszło do zniechęcenia. Warto pamiętać, że rozwiązywanie sudoku poprawia logiczne myślenie, a ponadto zazwyczaj jest to rozrywka, która może być dobrą przerwą od gier komputerowych. Choć trzeba przy tym pamiętać, że istnieją również wersje sudoku online.
Sudoku jest grą, w którą mogą grać także osoby starsze. Tego typy łamigłówki mogą bowiem działać profilaktycznie przeciwko chorobie Alzheimera.