Przymierzając się do realizacji marzenia o własnym domu potrzebny jest naturalnie projekt. Od niego zaczyna się faktyczna droga do zamieszkania we własnych pieleszach. Zazwyczaj inwestorzy korzystają z profesjonalnych biur projektowych zatrudniających wysokiej klasy architektów. Przed kupnem projektu warto sprawdzić referencje biura oraz jego realną ofertę.

Sam projekt to nie wszystko. Oczywiście jest on najważniejszy i kluczowy, jednak warto sprawdzić co rzeczywiście kryje się w cenie podstawowej. Niektórzy w koszcie podstawowym oferują coś więcej niż standard, a więc można otrzymać na przykład makietę domu lub co istotne dokumentację projektową w formie pliku pdf. Niektóre biura proponują swoim klientom załatwienie formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę czy też innych spraw urzędowych. Coraz częściej proponuje się również grupowe zakupy materiałów budowlanych dla klientów biura projektowego, co znacznie obniża koszty budowy. Trzeba przyznać, że ten ostatni pomysł cieszy się sporym powodzeniem ponieważ okazuje się, że można zapłacić o około 30 % mniej za materiał.

Renomowane biura projektowe to najlepszy początek własnej inwestycji. Od nich wszystko się zaczyna, a odpowiednio dobry start rzutuje na cały proces budowy.